Vítejte na našich stránkách

Seznamte se s naším RC klubem. Získejte informace o naší činnosti, pořádaných akcích, dráze, podmínkách členství a kontakty. Podívejte se na soutěže a jejich výsledky.

Klubové akce

POZOR ZMĚNA TERMÍNU


Čtvrtek 5.12 - schůze 19:00

Pravidelná schůzka vedení klubu v restauraci Zátiší.

Ostatní akce na dráze


Čtvrté závody letní sezóny 2018

Open GP

Začátek dovolených silně snížil účast na závodech. Jen čtyři jezdci se registrovali ráno do závodů a tak jsme měli spoustu času a udělali jsme si celý den velmi pohodový. Dopolední program se nesl v tréninku a seřizování modelů a i proto jsme stihli dopoledne jen jednu rozjížďku. Lukáš, Tomáš Jirka a já jsme mezi sebou zápolili a celkem úspěšně. Nakonec i seřízení Tomášova modelu přineslo své ovoce. Sice se bránil, ale úplně neubránil. Možná kombinace nové RC soupravy a drobný setup jeho modelu, těžko říci, způsobily, že Tomáš jezdil jako k ohni. Určitě chválil RC soupravu, po dlouhé době si liboval, že se mu dobře řídí. Jo, přechod z FM na wifinovou soupravu s sebou něco nese. Navíc jeho nová souprava má program na pětiny a tak se leccos dá nastavit. Finálová jízda byla po celých 30 minut krásný souboj. První tři se vešli do 3 vteřin a to je dost výmluvné. Škoda dovolené, ale příště snad bude lépe. Pokud se chcete podívat na fotografie a pár záběrů ze závodu, poslal nám je Náš nový člen, Martin Pliml, který s námi strávil pro něho snad příjemný den, pořídil při závodu několik fotografií a videí, které pro nás uložil na odkazu https://photos.app.goo.gl/j4uPFF4QQNUaDptt6 . Pro přehled pak uvádím ještě výsledek dne:


Open GP 1:5

1. Tomáš Kupilík; 2. Miloslav Pfeffer; 3. Jiří Těhník


Open EP

Zařazení nové kategorie 13,5T Stock způsobilo přechod jezdců z kategorie Hobby na Stock. Do kategorie Hobby se registroval jen jeden jezdec a tak si nakonec zajezdil spolu se Stocky. I tady se projevil začátek dovolených a tak byla slabší účast i v dalších kategoriích. Pro všechny, naštěstí, byl přihlášen Michal Stehno a tak Hanka opět obsadila naši kantýnu a starala se o naše chuťová přání. Protože bylo málo skupin v jedné rozjížďce, museli jsme prodloužit pauzy mezi jízdami, aby se dalo stíhat nabíjet. Přesto šlo vše velice rychle a tak závod ubíhal i s polední pauzou ke zdárnému konci. Ve všech kategoriích byly k vidění krásné souboje jezdců a každá jízda tak byla napínavá a krásná na podívání. Zastavili se i někteří kolemjdoucí, kteří hledali turnaj v nohejbalu, ale i když přišli za míčem, také nás shlédli. Dokonce snad máme trvalé příznivce. Dráha se od rána k odpoledni dost ohřála a tak někteří laborovali s obutím modelů, jaká kola zvolit, aby to neklouzalo. Jen nic neponechat náhodě. O výsledku v jednotlivých kategoriích jako vždy rozhodly čtyři nejlépe odjeté jízdy dne každého jezdce a tak jsme nakonec někteří stanuli i na bedně. Pro úplnost ještě uvedu výsledné pořadí dne:


F1

1. Matiášek Aleš; 2. Miloslav Pfeffer; 3.Marek Vácha

Junioři:

1. Lukáš Holub jun. (5); 2. Jakub Trégr jun. (6)


Hobby EP – kategorie byla neobsazena jezdci

1. -; 2. -; 3. -


Open EP 1:10

1. Jan Kanina; 2. Miroslav Loupý; 3. Michal Stehno


13,5T Stock

1. Karel Štěpánek; 2. Jan Neuwirth; 3. Pavel Kejdana ml.


Martin Sládek nás po delší době navštívil na předchozích závodech a poslal odkaz na jím pořízené fotografie ze závodů 6. a 20. května. Jde, ostatně jako vždy, o velice podařené snímky a můžete se na ně podívat na následujících odkazech:

http://martinsladek.rajce.idnes.cz/RC_Celakovice_6.5.2018/

https://martinsladek.rajce.idnes.cz/RC_Celakovice_20.5.2018/


Přeji všem krásný začátek prázdnin a dovolených a příště opět na viděnou.

[mipfe]

Kalendář

středa
22
květen
2013
Emil
týden 20

Předpověď počasí

Rychlé odkazy