Vítejte na našich stránkách

Seznamte se s naším RC klubem. Získejte informace o naší činnosti, pořádaných akcích, dráze, podmínkách členství a kontakty. Podívejte se na soutěže a jejich výsledky.

Klubové akce

POZOR ZMĚNA TERMÍNU


Čtvrtek 5.12 - schůze 19:00

Pravidelná schůzka vedení klubu v restauraci Zátiší.

Ostatní akce na dráze


Sedmé závody letní sezóny 2018 poháru GP

Open GP – minulé závody bylo na startovním roštu deset jezdců, a protože to byly velice krásné závody, dostavilo se tentokrát na start celkem 11 jezdců. Lze si jen přát, aby se tato kategorie pozvedla a ještě pár lidí se přidalo. Tak tedy jedenáct registrovaných jezdců jsme po rozpravě rozdělili do dvou skupin, a pustili se do rozjížděk. V krásném poklidu a pohodě jsme do pravého poledne odejeli první dvě rozjížďky a jednu jsme nechali na čas po obědě, aby se jí mohl zúčastnit i Míla Stehlík, který opět držel službu a tak přijel až v čase poledního klidu. Poslední rozjížďka obou skupin se odejela hned po klidu a provedlo se rozřazení do finálové jízdy. Smůlu si tentokrát vybral Míla Svoboda, kterému už po první rozjížďce přestal pracovat motor jeho modelu. Výměny karburátorů a další pokusy o oživení se nesetkali za celé dopoledne s odezvou a tak nakonec na finálovou jízdu nenastoupil. Vydržel ale s námi a byl připraven dělat nasazovače při finálové jízdě. Při deseti modelech na startovním roštu proběhl start velice klidně a v první zatáčce nebyl žádný karambol, který by znamenal opakování startu. Celé závodní pole jezdců se pustilo do urputného závodu. Oba Kalábové, otec i syn, měli naprosto perfektně fungující modely a tak se hnali vpřed závodním polem a postupovali dopředu, oproti svým startovním pozicím. Obzvlášť Tomáš Kaláb tahal jako by mu za zadkem hořela koudel. Bylo to neuvěřitelné. Bohužel pro něj, malá chyba kdy se postavil napříč dráhou a následná kolize jeho modelu s jiným, který do něho najel, ho v 19 kole odstavila ze závodu. Někdy kolem 13 minuty pak měli kolizi další dva jezdci, Zdenek Kaláb s Michalem Kneysem, a i pro ně tímto závod skončil. Osobně jsem po malém kontaktu se Zdenkem ztratil 133 sekund a tedy pět kol, ale mohl jsem po opravě vypadlé spojovačky řízení stále pokračovat. Zbytek jezdců pak dokončil závody už bez konfliktů a to pro některé dost napínavě. Lukáš Najbrt litoval ztráty 12 sekund, které ho mohli dostat na stupně vítězů, když dovolil Tomáši Kupilíkovi, aby ho předejel. Určitě ale všichni byli na závěr spokojeni.

Výsledné pořadí na stupních vítězů pak dopadlo následně:


Open GP 1:5

1. Miloslav Stehlík; 2. Jiří Těhník; 3. Tomáš KupilíkŠesté závody letní sezóny 2018 poháru EP

Open EP – málo přihlášených jezdců, to bylo první konstatování při registraci závodníků. V kategorii 1:10 EP čtyři, ve „štokách“ 6 a ve formuli jsem byl jen já. Do kategorie Hobby se nepřihlásil nikdo. Rozprava podle programu a už před devátou jsme rozjeli kolo rozjížděk. Protože měl každý aspoň dvě baterie pro svůj model, jelo se ve velmi rychlém sledu. Tempo závodu, tedy startu jednotlivých jízd jsem tentokrát upravil podle přání jezdců, jak to vyhovovalo. Díky tomu jsme už za dvě hodiny měli odejety první tři kola rozjížděk a okolo půl dvanácté se začalo s finálovými jízdami. Celý den se jelo na dráze obráceným směrem, než se jezdí u nás pravidelně a tak hromadný start finálových jízd probíhal ze zadní rovinky do první táhlé zatáčky. Pokaždé bylo na co se dívat. V každé skupině mezi sebou pár jezdců se stejnou výkonností soupeřilo a lepší umístění a tak i diváci u trati, kterých pár přišlo, se mělo na co dívat. Pár capartů, jak jsem zaregistroval, fandilo podle barvy karoserie a ty svítivě natřené měly více fandů. Při tempu, jaké si sami jezdci volili jsme už v jednu hodinu vyhlašovali výsledky. Spokojeni byli všichni a o výsledcích nebylo rozhodnuto do poslední jízdy, což dává závodům na zajímavosti. Pro úplnost tak ještě uvedu výsledné pořadí dne:


F1 - kategorie byla neobsazena jezdci

1. -; 2. -; 3. -

Hobby EP – kategorie byla neobsazena jezdci

1. -; 2. -; 3. -

Open EP 1:10

1. Miroslav Loupý; 2. Karel Doležal; 3. Jakub Doležal jun.

13,5T Stock

1. Karel Štěpánek; 2. Jan Neuwirth; 3. Jiří Těhník

Příště se již sejdeme v novém školním roce, sobotní závody budou většího rozsahu, protože půjde o společný podnik RC klubu Čelákovice a MK Svitavy, který se jede na naší dráze. Všechny zveme na další závody v polovině září a těšíme se s vámi opět na viděnou. [mipfe]

Kalendář

středa
22
květen
2013
Emil
týden 20

Předpověď počasí

Rychlé odkazy