Vítejte na našich stránkách

Seznamte se s naším RC klubem. Získejte informace o naší činnosti, pořádaných akcích, dráze, podmínkách členství a kontakty. Podívejte se na soutěže a jejich výsledky.

Klubové akce

Sobota 23.3. v 9:00

Brigáda - příprava dráhy

Ostatní akce na dráze


Seriály pro spalovací (GP) a elektrické (EP) modely

Klub pořádá dva základní seriály závodů, určené pro modely RC automobilů a motocyklů vybavené spalovacím (GP), nebo elektrickým (EP) pohonem. Seriál pro modely vybavené spalovacím motorem se jede výhradně rámci letní sezóny na otevřené venkovní dráze. V rámci seriálu pro elektricky poháněné modely se jedou některé kategorie pouze v rámci zimní sezóny, kdy využíváme v tělocvičnu TJ Spartak, některé pouze v rámci letní sezóny na venkovní dráze. a některé celoročně, tedy jak v tělocvičně, tak i na venkovní dráze. Celoroční seriály začínají vždy zimní částí a pokračují letní.

Pro oba seriály je charakteristické, že se v rámci jednoho dne soutěží v několika kategoriích. Účastník se tak může v jeden den účastnit závodů ve více různých kategoriích.

Termíny závodů jsou uvedeny v kalendáři.

Seriál Čelákovice Open GP

Seriál je určen pro kategorie silničních modelů na spalovací pohon. V královské kategirii v měřítku 1:5 využívají modely benzínové motory (Large Scale 1:5 GP) a v měřítku 1:10 na (Open 1:10 GP) standardní spalovací motory (metylalkohol).

Seriál je výhradně letní, jede se na otevřené venkovní dráze.

Seriál Čelákovice Open EP

Seriál je určen pro dvě kategorie elektrických silničních modelů v měřítku 1:10 (Open 1:10 EP, Hobby 1:10 EP), modelů Formule 1 v měřítku 1:10 (F1 1:10),  velkých modelů v měřítku 1:5 (Large Scale 1:5 EP),  offroad modelů v měřítku 1:16 (Mini Off-Road 1:16 EP) a silničních motocyklů v měřitku 1:5 (Moto 1:5). V kategorii RC motocyklů je přípustná i účast motocyklů se spalovacím motorem.

Celoročně se jedou závody F1 1:10. V zimě je doplňuje závod Mini OffRoad 1:16 EP. Ostatní kategorie se jezdí pouze v létě na venkovní dráze.

Kalendář

středa
22
květen
2013
Emil
týden 20

Předpověď počasí

Rychlé odkazy